جمعه ۲۳ مهر ۱۳۸۹ ه‍.ش.

چطور یک زن حامله می شود

سلام دکتر = زنان و زایمان
س=من حامله هستم چه ماده غذایی بخورم تا بچه ام با هوشتر شود ؟
اسید فولیک.تحقیقات ثابت نموده است که ویتامین اسید فولیک در طی بارداری به خصوص در سه ماهه اول بارداری باعث تکامل بهتر سیستم عصبی جنین می شود و مادرانی که در طول بارداری از این ماده استفاده کرده اند دارای نوزادان باهوشتری نسبت به گروه مشابهه هستند .این ویتامین به دو صورت موجود است مصرف یک قرص 5 میلی گرمی روزانه آن در طول حاملگی کافی است .
س=از کجا بفهمم که جنین داخل رحم من دارای نقص خلقتی است ؟
شما باید تا زمان هفته 18 حاملگی صبر کنید و با یک آزمایش آمینو سنتز و سونوگرافی از وجود هر نوع نقص خلقتی می توانید مطلع شوید .
س=تا چند هفته بعد از حاملگی می توان کورتاژنمو د؟
طبق قانون پزشکی می توان تا هفته 20 حاملگی کورتاژنمد اما در این سن حاملگی خطر ایجاد ضایعات برای مادر بالا است
س=کورتاژچیست و چگونه انجام می شود ؟
دیلاتاسیون و کورتاژ که ما به آن d&c می گویم عبارت است از باز کردن دهانه رحم به کمک یک میله فلزی به نام دیلاتور و پاک کردن جدار رحم بوسیله یک قاشقک فلزی که به ان کورت می گوییم .
س=ایا کورتاژدر دارد ؟
بله و نه در واقع فقط باز کردن دهانه رحم دردناک است ولی می توان با تزریق مواد بی حس کننده از درد آن جلوگیری کرد بیشتر درد در این عمل مربوط به حالت روحی خانمها است که چون بطور مدام معاینه نشده اند با جمع کردن خود احساس درد را بیشتر از مقدار واقعی تصور می کنند .

سوال-زنی هستم ساکن هندوستان که در منزل زایمان کرده و دچار خونریزی زیادی شدم اکنون بعد از 9 ماه هم خودم و هم بچه سالم هستیم ولیکن حس بویایی خودم را را از دست دادم دکتر می گوید که به علت خونریزی زمان زایمان خون به مغز من نرسیده است ایا این مطلب درست است ؟
بله در زایمانهای که مادر خون زیادی از دست می دهد به علت نرسدن خون به ساقه هیپوفیز مغز زنان دچار سندرم شیهان می شوند که آنوسمی یا فقدان بویای از علایم ان است در صورت مصرف مواد خونساز ممکن است دوباره فقدان حس بویای شما باز گردد اما در بیشتر مواقع این ضایع باقی می ماند.
سوال
دختر 16 ساله ای هستم ایا با آنال انتر کورس (مقاربت مقعدی ) می توان به ارگاسم رسید ؟
بله بیش از 80 در صد خانمها می توانند در یک آنال اینتر کورس به ارگاسم برسند .
سوال
زن 32 دو ساله ای هستم که به بچه خودم شیر می دهم آیا در موقع شیر دادن امکان حاملگی وجود دارد ؟
بله امکان زیادی دارد که در حین شیر دادن شما حامله شده و گاهی به دلیل عدم قاعدگی در زمان شیر دادن نا گهان متوجه بشوید که چند ماهه حامله هستید .
سوال
چطور یک زن حامله می شود ؟
بعد از آنکه اسپرم مرد به اوول (تخمک )زن می رسد نزدیک دویست میلیون اسپرم یک اوول را محاصره می کنند و سعی می کنند که با سر خود جدار تخمک را سوراخ و وارد آن شوند ولی فقط یک اسپرم می تواند وارد اوول شده و بلا فاصله به دلیل تغیرات بارهای مثبت و منفی در جدار اوول دیگر اجازه ورود اسپرم دوم را نمی دهد و آنها را از خود دور یا بی حرکت می سازد و با ورود یک اسپرم به داخل اوول لقا ح انجام می شود .و حامگی پدید می آید .
سوال
ایا لمس کلیتوریس باعث تحریک و ارضا شدن می شود ؟
بله در بیشتر مواقع (بیش از 85 در صد ) با تحریک این ناحیه هم تحریک و هم ارضا شدن در زنان ایجاد می شود ..

‏هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر